נא להמתין להופעת התפריט

 
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה חברות לווינים ברחבי העולם
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

PakSat
חברת Paksat היא חברת הלווינים הלאומית של פקיסטן


לווין החברה

PAKSAT 1 ( מקודם : Palapa C1, SGH 3 ו Anatolia 1 )
שוגר : 01.02.1996
יצור : Hughes
פלטפורמה : HS 601
אתר שיגור : קייפ קנבראל ,פלורידה
טיל משגר : Atlas-2AS
משקל בעת השיגור : 3000 ק"ג
מיקום : 38 מעלות מזרח
משיבים : 24 ב C-band סטנדרטי ועוד 6 ב C-band מורחב
רוחב פס למשיב : 72 MHz
EIRP מירבי : 52 dBW

לווינים מתוכננים

PAKSAT 1R

שוגר : 2011
יצור : CGWIC - China Great Wall Industry Corporation
פלטפורמה :
אתר שיגור : Xichang , סין
טיל משגר : Long March 3B
משקל בעת השיגור :
מיקום : 38 מעלות מזרח
משיבים :
רוחב פס למשיב :
תתוחלת חיים : 15 שנה
  היסטוריה

בשנת 2002 חכרה Paksat את הלויין "חכירה לכל החיים" מחברת הלווינים האמריקאית Hughes Global Services .מדובר בלווין ישן ומשומש שניתן לפקיסטן למעשה במתנה . בחודש דצמבר 2002 הוא הוצב ב 38 מעלות מזרח, עמדה השמורה עבור פקיסטן, ושמו שונה ל Paksat 1.

זהו שמו הרביעי של הלווין, ששוגר בפברואר 1996 עבור אינדונזיה וניקרא אז
Palapa C1("אחדות" באינדונזית). תקלה במערכת החשמל שנים ספורות לאחר שיגורו גרמה לכך שהלווין לא יוכל להטעין יותר את מצבריו .
עקב כך נותר הלווין נותר ללא גיבוי חשמלי בעת ליקויי חמה ( המיתרחשים פעמיים בשנה ). בעיקבות התקלה הוכרז הלווין בלתי שמיש באופן מסחרי מלא וחברת הביטוח פיצתה את חברת הלווין .
בהמשך עבר הלווין לבעלות חברת הביטוח שמכרה אותו לחברת Hughes Global Services (ארה"ב ) . זו הצליחה לפתח טכניקות חדשניות, בעזרתן הצליחה לשמור את הלווין במסלול יציב לאורך זמן ( אבל עדיין ללא יכולת להשתמש בו בעת ליקויי חמה ). בסך הכל ,על כל 88 ימי פעילות בשנה , הלווין אינו פעיל או זמין במשך 3 שעות בממוצע בלבד.

עם סיום העבודות ההתאמה שונה שם הלווין ל SGH 3. בשנת 2000 חכרה את הלווין חברה תיקשורת אמריקאית Kalitel ושמו שונה ל Anatolia 1. הלווין הוצב ב 50 מעלות מיזרח, עמדה נוספת המשוריינת עבור תורכיה. הלווין ניכנס לשירות פעיל בפברואר 2001 אבל בגלל המיגבלה הטכנית של הלווין הוא נכשל מסחרית לאחר שהחברה לא הצליחה למכור או להשכיר נפח שידור משמעותי.
בסוף בחודש אוגוסט 2002 הסתיימה תקופת החכירה לעמדה התורכית ועתיד הלווין נותר מעורפל .
אז עלה הרעיון , להחכיר את הלווין לממשלת פקיסטן . לפקיסטאן היו בעבר חמש עמדות חלל משוריינות, אך לאחר שממשלת פקיסטאן לא הצליחה להציב בהן לווין כלשהוא על פי לוח זמנים שהוצב לה על ידי ITU - אירגון התיקשורת הבינלאומי, היא איבדה בינתיים ארבע מהן . העמדה היחידה שנותרה לה עדיין היתה 38 מעלות מזרח , אותה היה על פקיסטן לאייש עד חודש אפריל 2003.
הזדמנות כזו אסור היה לממשלת פקיסטן להחמיץ ואכן , בחודש דצמבר 2002 הוזז הלווין ל 38 מעלות מזרח ועמדת החלל האחרונה שנישמרה עבור פקיסטן אויישה בזמן. ממשלת פקיסטן הודיעה ,שהיא תזמין לווין חדש (Paksat 2 P) ותציב גם אותו בעמדה זו .
 
PAKSAT 1


C-band קיטוב H

C-band קיטוב V

Ku-band קיטוב H

Ku-band קיטוב H

למידע נוסף


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners