נא להמתין להופעת התפריט

 
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה חברות לווינים ברחבי העולם
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

KazSat JSC
חברת הלווינים הבלעדית של קזחסטאן

לווין החברה

הלווין היחיד של חברת הלווינים הלאומית של קזחסטאן יצא מכלל פעולה ב 8 ביוני 2008 והותיר אותה ללא תקשורת לווינית עצמאית. ראו פרטים נוספים בטור השני.

תחנת הקרקע של קזחסטאן לשליטה ובקרה על הלווין KazSat 1
היסטוריה
קזחסטאן היתה עד שיגור הלווין הראשון שלה "מעצמה" בתחום השיגורים אבל לא היה לה לווין תקשורת משל עצמה. בתחילת העשור החליטה ממשלת קזחסטאן לשנות את המצב, הקימה חברת לווינים במסגרת חברת התקשורת הלאומית והזמינה לווין תקשורת מרוסיה .
קזחסטאן סבורה שמיקומה הגיאוגרפי יוכל לסייע לה לספק שירותי תקשורת בין מזרח ומרכז אסיה למערב אירופה .

לווינים שיצאו מכלל פעולה
ב 8 ביוני 2008 אבד הקשר בין תחנת הקרקע בקזחסטאן ללוווין KazSat-11 וכל השידורים מהלווין נפסקו כליל. זו היתה תקלה שנייה מסוגה, לאחר שאירוע דומה נרשם בחודש ינואר 2008, אבל אז התקלה נפתרה בסופו של דבר בתוך ימים ספורים.
בנסיון להציל את הלווין העבירה קזחסטאן את השליטה עליו למרכז החלל של רוסיה אבל באמצע יוני התברר, שהלווין סובל מתקלה חמורה במערכות המחשב ואינו מגיב עוד להוראות המשוגרות אליו מתחנת הבקרה הקרקעית. התקלה החמורה עד כדי כך שבקזחסטאן שוקלים להכריז על הלווין אבוד.
מרבית הערוצים ששידרו באמצעות הלווין נאלצו לעבור ללוויני גיבוי אחרים ופעילותם של ערוצים מקומיים קטנים יותר שותקה כליל בשל עלויות השימוש בלווינים של חברות אחרות.
כל הנסיונות של מרכז חרוניצ'ב שבנה את הלווין עלו בתוהו בתחילת דצמבר 2008 הוא הוכרז אבוד סופית.

על הפלטפורמה של הלווין

הלווין הוזמן בחברת Khrunichev ( רוסיה ) בחודש ינואר 2004. הוא מבוסס על פלטפרומה מסוג Monitor-E, שפיתוחה היה מלווה בקשיים ובתקלות רבות .
פלטפורמה זו תוכננה במקור ללוויני LEO - low earth orbit . רוסיה שיגרה את הלווין הראשון בסדרה באוגוסט 2005 והוא כלל מערכות צילום רבות .מהרגע הראשון היו קשיים ביצירת קשר עם הלווין וגם לאחר שהושג קשר, הוא אבד מספר פעמים במהלך הזמן. בניית הלווין היתה מלווה בבעיות טכניות לא מעטות, שגרמו לעיכובים משמעותיים בשיגורו.

KazSat 1
מועד שיגור : 18.6.2006
מיקום בחלל : 103 מעלות מזרח
יצרן ראשי : Khrunichev
פלטפורמה : 2100A
אתר שיגור : בייקונור, קזחסטאן
טיל שיגור: Proton-K Bok-DM3
מסה בעת השיגור : 1092 ק"ג
משיבים : 12 ב Ku band ברוחב פס של 72MHz
תוחלת חיים בעת השיגור: 10 שנים


לווינים מתוכננים

KazSat 2
הוזמן בשנת 2006 וישוגר במהלך 2009
 

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners