נא להמתין להופעת התפריט

 
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה חברות לווינים ברחבי העולם
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

Eutelsat
חברת הלווינים השלישית בגודלה בעולם. מרכזה בפריז , צרפת . לוויני החברה מכסים את כל יבשת אירופה, גן הים התיכון כולחל צפון אפריקה, מדינות המזרח התיכון וחלקים מ יבשות אסיה, אפריקה ואמריקה.

מרכז החברה בפריז

לוויני Eutelat מפיצים יותר מאלפיים וחמש מאות ערוצי טלוויזיה ולמעלה מאלף ערוצי רדיו שונים ישירות ל 164 מליון בתי אב . לוויני החבה משמשים גם רשתות שידור לצורכי תקשורת והעברת דיווחים ותכנים, כתבי שטח באיסוף חדשות, רשתות תקשורת מסחריות פנימיות , שירותי מיקום מבוססי לוויני , חברות תקשורת מסורתיות , קישוריות לשדרת האינטרנט וגישה לאינטרנט בפס רחב עבור ישומים ימיים, קרקעיים ואויריים.

מנכ"ל החברה הוא ג'וליאנו ברטה - בתמונה למטה.

לויני החברה הראשיים ממוקמים בארבע עמדות מובילות והן : 7, 10, 13 ו 16 מעלות מזרח אך לחברה לווינים רבים אחרים בעמדות אחרות .

לוויני החברה

לוויני HotBird הממוקמים ב 13 מעלות מזרח
לוויני סדרה W הממוקמים בעמדות שונות.
לוויני Atlantic Bird
לוויני קבוצת EuroBird
הלווין הרוסי-אירופי SESAT
הלווין Ka Sat

היסטוריה

Eutelsat , ראשי תיבות של European Telecommunications Satellite Organization הוקמה בשנת 1977 כאירגון בין-ממשלתי כשמטרתה לפתח ולהפעיל תשתית תקשורת מבוססת לווינים עבור אירופה. החברה החלה לפעול עם שיגור הלווין הראשון שלה ( Eutelsat-1 F1 - נקרא במקור ECS-1 ) ב 16 ביוני 1983. התמונה למטה היא מהשיגור

בשנים הראשונות התרכזה פעילות החברה במערב אירופה אך Eutelsat פתחה במהירות את התשתית שלה והחלה להתרחב מבחינת הכיסוי הלוויני גם לאזורים אחרים כמו מרכז ומזרח אירופה ( בשנת 1989) , המזרח התיכון , אפריקה וחלקים מאסיה ואמריקה ( בעיקר במהלך שנות ה 90 של המאה שעברה) .

Eutelsat היא חברת הלווינים הראשונה באירפה שהחלה בשידורים ישירים לבתי הצופים ( DTH) .החברה הצליחה לפתח עמדה בכירה מובילה בחלל המוכרת כ HotBird ב 13 מעלות מזרח . מלווינים אלה משודר חלק ניכר מחבילות הערוצים למנויים ברחבי אירופה . החברה פועלת לפתח עמדה דומה במיקום נוסף בחלל.

עם הליברליזציה העברה על שוק התקשורת באירופה בשלהי שנות התשעים לא נפקד גם מקומה של החברה ובחודש יולי 2001 הועברה כל הפעילות של החברה, על כל נכסיה, לחברה מסחרית בשם Eutelsat S.A.

בחודש אפריל 2005 קיבצו הגופים שהחזיקו אז את מרבית מניות Eutelsat S.A. grouped בישות חדשה בשם Eutelsat Communicationsשהיא כיום קבוצת האחזקות של החברה אשר מחזיקה ב 95.2% מהמניות של Eutelsat S.A.

טלפורטים

החברה מפעילה טלפורט ענקי סמוך לורסאי ( ראו תמונות) שבצרפת ושופה בטפורט נוסף סמוך לטורינו שבצפון איטליה.
 
למידע נוסף

אתר החברה

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners