נא להמתין להופעת התפריט 
חזרה לעמוד הפתיחה של מדור זה חברות לווינים ברחבי העולם
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

Avanti Communications - HYLAS
חברת המדיה הבריטית Avanti Communications שנכנסה לפני מספר שנים לתחום הלווינים . בכוונת החברה לשגר לווין תקשורת שיאפשר הפצה של חבילות ערוצים רבות לבריטניה ולאירופה תוך שימוש בטכנולוגיות שידור מתקדמות.
החברה חתמה בתחילת 2008 על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת התקשורת הגלובאלית הלווינית Inmarsat . Avanti מקווה לשגר בשנה האה את הלווין הראשון שלה המכונה HYLAS ובחברה מקווים ש Inmarsat תוכל לספק ללווין את הרשת ואת מרכזי הבקרה שלה . רשת לוויני Inmarsat מכסה כיום כ 85% מפני כדור הארץ.
בשנת 2006 זכתה Avanti במפתיע ברשיון להציב לווין תקשורת בחלל שיכסה את כל אירופה, המזרח התיכון הודו, אפריקה ואסיה .והביסה מתחרות אחרות שהתעניינו בפרוייקט שהוצג בשנת 2006 על ידי ממשלת בריטניה.

החברה בונה כעת את לוין HYLAS בשיתוף פעולה עם סוכנות החלל האירופית ESA European Space Agency ומקווה לשווק קיבולת שידור לחברות תקשורת באזורי הכיסוי שלו. בחודש אפריל 2007 התפצלה Avanti Communications מחברת Avanti Screenmedia המתמחה בפרסום באמצעות מסכים רבים במרכזי מכירות ברחבי בריטניה.

הרקע לפרוייקט HYLAS

בעוד מרבית תושבי בריטניה ואירופה נהנים מאינטרנט מהיר בפס רחב קווי עדין יש ברחבי היבשת קרוב ל 1 3 מליון בתי אב שאינם יכולים ליהנות משירות כזה בשל מגבלות טכנולוגיות . הגישה לאינטרנט מהיר בפס רחב במערב אירופה היא בעיקר בערים ובישובים גדולים יחסית בעוד תושבים באזורים חלקאיים דלילי אוכלוסיה וכן מרבית תושבי מדינות מזרח אירופה לשעבר אינם יכולים ליהנות מהטכנולוגיה .
על מנת להתגבר על המכשול הזה הציעהסוכנות החלל של אירופה ESA יוזמה מהפכנית בתחום הפס הרחב באמצעות שיגור של שני לווינים גדולים . אבל הסוכנות לא הצליחה להשיג מימון מתאים מהמדינות החברות בקהילה האירופית או ממוסדות הקהילה עצמם.
חברת Avanti הציעה פתרון משלה : דייויד בסטוויק, המנהל הטכני של Avanti אומר ש : "ידענו שנוכל לסייע .הצענו לבנות תחילה לווין קטן מימדים על מנת להצדיק את ההשקעה ואז להמשיך בפרוייקט נוסף של לווין גדול יותר עם קבולת מוגדלת ברגע שהשוק יצדיק זאת".
הרעיון צבר תמיכה והתוצאה : זו תוכנית החלל האירופית הראשונה מסוגה שתמומן במשותף על ידי הציבור והסקטור הפרטי .

בסיוע של 23m מליון ליש"ט שהגיע ממרכז החלל הלאומי הבריטי BSNC - British National Space Centre אשר נותב דרך תוכנית ARTES 3 של ESA החלה חברת Avanti iבפיתוח לווין HYLAS -ראשי תיבות של Highly Adaptable Satellite
השיגור של HYLAS שתוכנן במקור לשנת 2008 נדחה בשנה ואמור להתבצע בשנת 2009 . מדובר בלווין היברידי עם מטען הכולל משיבים ב Ka-Band ו Ku-Band אר יספק אינטרנט מהיר ושידורים בחדותג בוהה למדינות אירופה ואגן הים התיכון .הלווין יוצב ב 33.5 מעלות מערב- עמדה בריטית נטושה שנועדה בזמנו ללוויני תקשורת שהיו אמורים לשמש חבילת הלווין בריטית שפשטה רגל . תוחלת החיים של הלווין תעמוד על 15 שנה .

החשנות בלווין היא ה gain הגבוה שלו באלומות הנקודתיות( spot beam) שבתחום Ka-Band , מה שיאפשר עד שמונה נקודות פעילות בו-זמנית ששוות ערך ל 40 משיבים רגילים בעלי רוחב פס של 33 מגהרץ . מטען הפב הרחב של ה HYLAS יאפשר לטפל ביותר מ 150,000 ועד 300,000 משתמשים בו-זמנית.

משקלה לווין בעת השיגור צפוי לעמוד על 2,100 ק"ג עם 3.5 קילוואט בתחילת פעילותו.

HYLAS
HYLAS-1
שיגור : רבעון ראשון 2010
מיקום מתוכנן : 33.5 מעלות מערב
חברה משגרת :Arianespace
אתר שיגור : קורו, גוינה הצרפתית
טיל שיגור: Ariane 5 או Soyuz
חברה מזמינה : Eutelsat
חברה יצרנית ראשית : EADS Astrium ו ISRO - Indian Space Research Organization
פלטפורמה : ISRO I-2K
משקל בעת השיגור : 2,750 ק"D
אזור כיסוי : אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה
משיבים : Ka-band
תוחת חיים : למעלה מ 15 שנה
קיבולת השידור של HYLAS 1 תהיה 3,000 מגהרץ והוא יוכל לספק 350,000 לקוחות בו-זמנית

HYLAS-2
שיגור : מחצית ראשונה 2012
מיקום מתוכנן : 33.5 מעלות מערב
חברה משגרת :
אתר שיגור :
טיל שיגור:
חברה יצרנית ראשית : ORBITAL
פלטפורמה : STAR 2
משקל בעת השיגור :
אזור כיסוי : אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה
משיבים : Ka-band
תוחת חיים :
HYLAS 2 יספק קיבולת של 8,280 MHz oבהשוואה ל 3,000 MHz של HYLAS 1. הוא יוכל לתת שירות למליון לקוחות בנוסף ל 350,000 לקוחות שיקבלו שירות באמצעות HYLAS 1.
 
למידע נוסף

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners