חדשות לווינים וטלוויזיה באמצעות לווינים מכל העולם

12.10.2008
חבילת Tiv? Sat איטליה

Rai, Mediaset ו Telecom Italia Media מתאחדות להקמת חבילת ערוצים ללא תשלום בלווין שתשלים את השירות הדיגיטלי הקרקעי .
בחודש ספטמבר הקימו השלוש את חברת Tivù srl, בה יש ל Rai ל Mediaset נתח שווה של 48% ואילו Telecom Italia Media מחזיקה ב 4% הנותרים. החברה תפעל בשני מישורים ותחת שני שמות , Tivù ו Tivù Sat  כשמטרה העיקרית היא לקדם את השירות הדיגיטלי הקרקעי ואת מכירת הממירים הדיגיטליים המתאימים בנקודות המכירה המיוחדות וכן להשיק חבילת ערוצים ללא תשלום שתורכב מהערוצים הדיגטליים הקרקעיים באופן נייטרלי באופן נייטרלי לחלוטין.

Tivù מקווה להתחיל בפעילות כבר לפני סוף השנה הנוכחית בעוד החבילה הלווינית תושק בחודשים הראשונים של 2009, אולי עד סוף חודש מרץ .

החבילה הלווינית תוצפן בשיטת Irdeto . לפי שעה לא ידוע מאיזו עמדה לווינית תופץ החבילה מכיוון שהחברה סירבה להצעתה של חברת הלווינים Eutelsat להשתמש בעמדה לווינית שונה מזו של חבילת Sky ( כלומר HotBird ב 13 מעלות מזרח). בכל מקרה, על מנת לצפות בחבילת Tivù יהיה צורך בממיר לוויני שונה מזה של Sky.

פיתוח החברה תלוי באישורים שיתקבלו מהמפקח על הגבלים עסקיים ושל הרגולטור לתקשורת Agcom. מדובר בגוף מסחרי בו שותפים מחזיקים ב 80% מהכנסות הפרסום בשוק ואחוזי הצפיה בטלוויזיה הקרקעית באיטליה וגם בחבילת הלווין האיטלקית . בכל מקרה, חבילת Sky Tivù Sat תהיה פתוחה לכל הערוצים הקיימים באיטליה והשותפות המייסדות, ובעיקר Rai שוללות את האפשרות שהחבילה תכלול גם ערוצים בתשלום.

ל Rai אין כל כוונה להתחרות, גם בעקיפין, ב Sky ולמעשה בעוד כשנה היא צריכה לחדש את הסכם ההפצה של חבילת RaiSat בחבילת Sky. עם זאת, השקת השירות החדש עלול לגרום לה קשיים בבוא הלחדש את הסכם עם חבילת הלווין .
12.10.2008
Tiv? Sat From Italy

Rai, Mediaset and Telecom Italia Media have united to form a new FREE satellite package that will complement the developing dugutal terrestrial service. Last month he three have formed a new company called Tiv? srl, in which Rai and Mediaset have 48% each and Telecom Italia Media has 4% . The company will have two sub-companies called Tiv? and Tiv? Sat whose aim is to promote digital terrestrial broadcasting in Italy the sale of necessary digital decoders. The company will also launch a satellite package which will be completely neutral and will be open to any channelן. Tiv? will start operating before the year's end and the satellite service will probably satrt in the first quarter of 2009, probably before the end of March . the satellite servie ewill be encrypted in the Irdeto system. It is still unclear from which satellite the serviceavailable as the new company has denieed Eutelsat's offer to use a different orbioal position than the one used by Sky Italia ( Hot Bird at 13 degrees east) להשתמש בעמדה לווינית שונה מזו של חבילת Sky. בכל מקרה, על מנת לצפות בחבילת Tiv? יהיה צורך בממיר לוויני שונה מזה של Sky. פיתוח החברה תלוי באישורים שיתקבלו מהמפקח על הגבלים עסקיים ושל הרגולטור לתקשורת Agcom. מדובר בגוף מסחרי בו שותפים מחזיקים ב 80% מהכנסות הפרסום בשוק ואחוזי הצפיה בטלוויזיה הקרקעית באיטליה וגם בחבילת הלווין האיטלקית . בכל מקרה, חבילת Sky Tiv? Sat תהיה פתוחה לכל הערוצים הקיימים באיטליה והשותפות המייסדות, ובעיקר Rai שוללות את האפשרות שהחבילה תכלול גם ערוצים בתשלום. ל Rai אין כל כוונה להתחרות, גם בעקיפין, ב Sky ולמעשה בעוד כשנה היא צריכה לחדש את הסכם ההפצה של חבילת RaiSat בחבילת Sky. עם זאת, השקת השירות החדש עלול לגרום לה קשיים בבוא הלחדש את הסכם עם חבילת הלווין .

© 2008