נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

לוויני התקשורת הגאוסטציונריים הראשונים - SATCOM-1

RCA American Communications או RCA Americom הוקמה בשנת 1975 במפעילת לוויני תקשורת שנבנו על ידי חברת RCA Astro Electronics . הלווין הראשון של החברה היה Satcom 1ששוגר ב 12 בדצמבר 1975 ממעבורת החלל קולומביה. Satcom 1 היה אחד מלוויני התקשורת הגיאוסטציונאריים הראשונים בעולם .

Satcom 1 סייע רבות לקידום של ערוצי טלוויזיה אמריקאיים כמו Superstation TBS ו CBN - Christian Broadcasting Network מכיוון ששידוריהם הופצו ישירות ממרכז השידור אל מרכזי ההפצה של חברות הכבלים ברחבי ארצות הברית בלי צורך בתשתית הפצה קרקעית יקרה. בנוסף, זה היה לווין התקשורת הראשון שהפיץ את השידורים של הרשתות העיקריות ABC, NBC ו CBS אל תחנות המישנה והרשתות השותפות ברחבי ארצות הברית . הלווין הצליח במיוחד הודות לעובדה, שהיו בו 24 משיבים , פי שתיים ממתחרהו Westar 1שכלל רק 12 משיבים , מה שחסך בעלויות השידור בלווין.

בסך הכל שוגרו 14 לווינים בסידרה ( ששופרו ושוכללו ברבות השנים ) בין השנים 1976-1992.
בשנת 1986 נרכשה RCA American Communications על ידי חברת General Electric ושינתה את שמה ל GE American Communications או GE Americom . אז גם שונה השם של כל הלווינים והחל באותיות GE.
החלק השטוח המואר בצד ימין של הלווין הוא קולטי השמש של הלווין שנפתחו בעת מסעו של הלווין מהמעבורת אל עמדתו המתוכננת במסלול הגיאוסטציונרי

 

 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners