נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

חבילות ערוצים בלווינים שכשלו ונסגרו : PrimeStar

PrimeStar היתה חבילת ערוצים באמצעות לווינים שהוקמה בשנת 1991 על ידי תאגיד של חברות כבלים אמריקאיות . PrimeStar היתה מערכת ההפצה הראשונה של שידורי לווינים ישירים באמצעות לווינים בעוצמה בינונית בארצות הברית אבל במשך הזמן איבדה מהפופולאריות שלה במיוחד לאחר שהחלו לפעול שתי חבילות הלווין האחרות DirecTV ( בשנת 1994 ) ו Dish Network ( בשנת 1996).

מכיוון שבתקופה בה החלה החבילה לשדר לא היו עדיין לוויני DBS רבי עצמה, על מנת לקלוט של שידורי החבילה היה צורך בצלחת גדולה יחסית בקוטר של 91ס"מ . החבילה שודרה בהצפנה בשיטת DigiCipher 1 והיתה אחת הראשונות בעולם להשתמש בדחיסת וידאו בתקן MPEG2.

PrimeStar היתה כאמור בבעלות תאגיד של חברות כבלים והציוד לקליטת שידורי החבילה הוחכר למנויים באמצעות חברות הכבלים השותפות בחברה. במהלך הכנות למעבר לשידורים באמצעות לוויני DBS רבי עצמה נרכשה החברה על ידי חבילת הלווין המתחרה DirecTV.

בתחילת דרכה הושק השירות באמצעות לוויני FSS בעלי עצמת שידור בינונית בנקודת זמן גרועה במיוחד מבחינה עיסקית . זו היתה בדיוק תקופת ביניים, בה החלו שיגורים של לוויני DBS רבי עצמה, שאפשרו לקלוט שידורים באמצעות צלחות קטנות באופן משמעותי לעומת אלה שנדרשו על מנת לקלוט את השידורים של החבילה .

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


במאמץ להתאים עצמה לשידורי DBS, החילטה PrimeStar בלהשתת, במיכרז על שישיגור לווין תקשורת ב DBS שהיה אמור להיות מוצב ב 110 מעלות מערב . אבל המכרז הסתיים בכך שמיזם משותף בשם ASkyB, שהוקם במשותף על ידי החברות החברות MCI ו News Corporation זכה בעמדה. חברת ASkyB שיגרה שני לוויני תקשורת מתקדמים בשמות Tempo 1ו Tempo 2 DBS אך הפרוייקט חבילת הלווין שלה "נתקע" ולא עבר לשלב המעשי. בסופו של דבר מכרה ASkyB את הלווינים לחבילת PrimeStar. הלווינים הועברו לעמדת חנייה ונותרו שם ללא שימוש במשך זמן מה עד ש PrimeStar נמכרה, בסופו של דבר, ל DirecTV. זו שינתה את שמות הלווינים ל DirecTV-5 ו DirecTV-6 בהתאמה והפעילה אותם בהצלחה.

בשנת 1999 מכרה PrimeStar Partners מכרה את נכסיה לחברת Hughes ( שהיתה אז החברה האם של DirecTV) וכל מנוייה הועברו לחבילת DirecTV. עם המכירה הופסק השימוש בשם המסחרי PrimeStar.

חברת ASkyB זכתה כאמור במכרז על העמדה הלווינית ב 110 מעלות מערב . לאחר שהחברה הוכרזה "לא פעילה" נמכרה העמדה מחדש לחברת EchoStar, החברה האם של חבילת הלווין DISH Network.

 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners