נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

היסטוריה של שירותי PPV - Pay Per View

שירותי צפיה בתשלום ליחידת תוכן PPV - Pay Per View הם ותיקים מבחינת המצאה וישום הרבה יותר מכפי שמרבית צופי הטלוויזיה הדיגיטלית של היום חושבים.שנים רבות לפני שמישהו בכלל חלם על טלוויזיה רב-ערוצית דיגיטלית כבר נוסו , בהצלחה רבה, שידורי PPV על ידי שתי חברות ותוך שימוש בשתי שיטות שונות, בארצות הברית.
הדגמת השידור ב Phonevision עם שיבוש ובלעדיו

Zenith , היצרנית האמריקאית הותיקה של מקלטי רדיו וטלוויזיה החלה בניסויים לספק שירותי צפיה בתשלום כבר בשנת 1931 ( עידן הטלוויזיה הקדם-אלקטרונית) ובשנת 1947 ( טלוויזיה אלקטרונית ) כבר היתה להם מערכת שלמה שכונתה Phonevision . בשנת 1951 נוסתה המערכת בהצלחה רבה בקרב שלוש מאות בתי אב שנכללו בניסוי נערך באיזור לייקויו-לינקולן פארק שבשיקגו בתחנה שנקראה KS2XBS וכונתה גם על ידי רבים בשם השיטה עצמה Phonevision
תרשים המסביר כיצד עובדת שיטת Phonevision

הניסוי נמשך תשעים יום במהלכו הוצעו למשתתפים סרטי קולנוע חדשים לחלוטין ( בהסכם מיוחד עם אולפני קולנוע) ותוכניות בידור למשפחה.כאמור, הניסוי הוכתר בהצלחה ומשפחה ממוצעת צפתה ב1.7 סרט קולנוע בשבו , הרבה מעל לממוצע הביקורים הרגיל בקולנוע כבר באותם זמנים בארה"ב.
בשנת 1953 ביצעה חברת Skiatron Electronics and Television Corporation שידורי ניסיון של שירות PPV בשם Subscriber-Vision שפותח על ידה באמצעות תחנת הטלוויזיה WOR באזור ניו יורק וניו ג'רזי.
בשיטה זו נעשה שימוש בכרטיסי ניקוב של חברת IBM אשר שימשו לערבול האות המשודר והניסוי נעשה בשעות בהן לא שודרו תוכניות רגילות בתחנה .
 

 
טכנאי עוסק בערבול האותות לפני שידורם למנויי שירות ה PPV של תחנת WOR ניו-יורק . שידורי ניסיון .


בשנת 1953 נעשה ניסיון נוסף על ידי חברת International Telemeter Corporation, שהיתה בבעלות חלקית של אולפני הקולנוע Paramount Pictures . החבה השיקה שירות שכלל אנטנה קהילתית מרכזית משולבת בשירות בתשלום באמצעות כבלים בפאלם ספרינגס שבקליפורניה. השידורים שנקלטו מלוס אנג'לס והופצו בפאלם ספרינגס היו ללא תשלום והמנויים שלמו עבור תוכניות נוספות שסופקו להם באמצעות הכבל ושלמו על ידי מטבעות ששולשלו לקופסה שהיתה מחוברת למקלט הטלוויזיה ( כמו מכונת לממכר משקאות ומזון). שיטה זו פעלה עד שנת 1955

שתי השיטות הראשונות לא הצליחו מכיוון שעם תום שידורי הניסיון החליט הרגולאטור לתקשורת FCC לא לאשר את להפוך את השירות לסדיר ( יש להניח בלחץ של הרשתות הגדולות, שראו בכך פתח לתחרות כבר אז) .

בשנת 1957 נעשה ניסיון נוסף עם מערכת שנקראה Telemovies ואשר הוצעה בבאטלסוויל שהאוקלהומה על ידי חברת VIT - Video Independent Theatres . מערכת Telemovies הציע הערוץ של סרטים חדשים לחלוטין וערוץ נוסף של סרטים שכבר שודרו בטלוויזיה . השידור יצא מאולפן שמוקם במרכז העיירה . Telemovies גבתה דמי צפיה חודשיים קבועים ולא תמורת יחידת צפיה . עם כניסת האנטנה הקהילתית לשימוש בעיירה נסגר השירות בשנת 1958

בשנת 1960 הוחלט על ניסוי נוסף של מערכת תשלום ליחידת צפיה באמצעות מ טבעות . הפעם בוצע הניסוי בעיירה סמוכה לטורונטו באמצעות רשת בתי הקולנוע המקומית של אולפני פרמאונט . השרות החל ב 26 בפברואר 1960 עם אלך מנויים ונמשך עד שנת 1965.

ב 29 ביוני 1962, שנתיים אחרי שהוגשה בקשה נוספת לעריכת שידורי ניסיון במערכת PPV לרגולאטור האמריקאי FCC , הושקה מערכת Phonevision בעיר הארטפורד שבמדינת קונקטיקט .
בשלב זה , מערכת Phonevision כבר היתה מיזם משותף של החברות RKO ו Zenith. לוח השידורים של Phonevision פורסם בערוץ WHCT, תחנה ששידרה ב UHF ואשר קבלה רשיון להשתתף בניסוי של Phonevision .
עטיפת מדריך הטלוויזיה שחולק למנויי שירות WHCT

Kמטה : מודעות נוספות ממדריך השידורים האדום

למרות שהניסוי הזה לא הביא לרווחים כלשהם לחברות הוא נמשל עד 31 בינואר 1969 ובשנת 1970 קבלה סוף סוף המערכת היתר רשמי של FCC להפעיל אתה מערכת באופן מסחרי בכל רחבי ארה"ב..
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners