נא להמתין להופעת התפריט



 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ימים ראשונים של שידורי טלוויזיה בצבעים בארצות הברית
פיתוח שיטת שידור במהלך דיוני ה FCC 1949-1950

מעמוד קודם

Dot Sequential - שיטת הצבע של חברת RCA

ב 25 באוגוסט 1949 הכריזה RCA על שיטת הצבע שלה התואמת לשידורי השחור לבן הקיימים ושידורי הצבע הראשונים בשיטה זו החלו בערוץ WNBW של NBC בערוץ 4 בוושינגטון ,C.D. באולפנים שבמלון Park Wardman השתמשו 6-ב מצלמות Orthicon משני סוגים שונים.

RCA הדגימה לראשונה את שיטת הצבע שלה באמצעות מקלטים מגושמים מסוג הקרנה אחורית בעלי שלוש שפופרות ומקלטי triniscope מסןג צפיה ישירה ( מקלטים עם מסך של 10 אינץ' ותמונה הנוצרת משילוב תמונות שמוחזרות על ידי מראות דיכרומיות ). למקלט אחד כזה היו 108 שפופרות. ציוד ההקרנה הראשוני של RCA היה כל כך מגושם שאין פלא שב FCC לא לא פסלו מיד את שיטת CBS , בזכות הממדים הצנועים של המקלטים שלה . על מנת למזער את מקלטי ה- triniscope שלה , ב RCA בנו מקלטים המבוססים על ההנחה של רפרודוקציה ראשונית דו-צבעית ( שני צבעים ).
הצבעים משתי שפופרות קתודיות (כחולה וכתומה ) שולבו באמצעות מראה די-כרומית על מנת לקבל טווח צבעים מוגבל שלא התקבל ידי הקהל , שהיה כבר מנוסה בסירטי קולנוע דו-צבעיים שהופקו בין השנים 1920-1950 .

מעט מאוחר יותר חשפה לפתע RCA את שפופרת המסך הקונית המתכתית מסוג shadow mask בקוטר 16 אינץ' , תחילה בפני FCC ומעט מאוחר יותר ,ב 29 במרץ 1950 , בפני הקהל הרחב.
מעתה ואילך , הפיתוח של מהנדסי RCA התמקד אך ורק בשפופרת מסך זו .

לעמוד הבא
שני הלוגו הראשונים של NBC בצבעים : למעלה מ 1954 ולמטה 1956
 


חוברת של RCA שמסבירה את תאימות שיטת הצבע שלה לשידורים בשחור לבן
פנים החוברת

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners