נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ימים ראשונים של שידורי טלוויזיה בצבעים בארצות הברית
פיתוח שיטת שידור במהלך דיוני ה FCC 1949-1950

מעמוד קודם

בוחרים בשיטת צבע : שיטת הצבע NTSC

למרות המסמכים הזמינים בנוגע להיסטוריה של שידורי הצבע בארה"ב , כותבים רבים מייחסים בשוגג את מרבית הקרדיט לשידורי הצבע ל RCA עצמה. רק מעטים יודעים , שה FCC פסל את את הגירסה הראשונה של שיטת ה RCA Dot-Sequential , שהודגמה בשנים 1949-1950 , כלא מספקת .
ב FCC ציינו שאיכות הצבע גרועה, יש הרבה הפרעות בתמונה ומחיר הציוד לשידור וקליטה גבוה מדי .

בהמשך לקביעות הביקורתיות של ה FCC החליטו ראשי תעשיית הטלוויזיה האמריקאית התאחדו להביא ליצירת תקן שידור וקליטת טלוויזיה בצבעים שיהיה מקובל כולם . כך נולדה ה NTSC : National Committee Television System , הוועדה הלאומית לשיטת טלוויזיה ( בצבעים ). הבדיחה השגורה עד היום אומרת,שראשי התבות של שיטת הצבע האמריקאית הן למעשה Color Same the Twice Never וזאת, בגלל הבעיה בהפקה אמינה ורציפה של צבעים בשיטה זו.
נכון ש RCA פיתחו הקימו אולפנים, ציוד שידור וקליטה ומערכות שלמות של טלוויזיה צבעונית ובמשך כעשר שנים שידרו וקידמו באופן בלעדי את השידורים בצבעים , אבל ללא ספק ה NTSC , על כל החברות המישתתפות בה, היתה הוועדה היחידה שהצליחה לקדם את הנושא עד ליישום מלא .
עוד לפני מותה של שיטת CBS החלו ראשי התעשיה להניע את הגלגלים על מנת להגיע להסכמה לגבי שיטת צבע תיקנית . כמעט מיד לאחר הקמת NTSC החלו להופיע שיפורים והמצאות של חברות שונות מהבולטות בתחומן באמריקה ( Hazeltine Corporation , Electric General , Philco RCA, ורבות אחרות ) .

ב 22 ביולי 1953 הגישו החברות ב NTSC מסמך עצומה ל FCC ובו הצעת טיוטה לשיטה לשידורי טלוויזיה בצבעים בארצות הברית . השיטה , שאכן התקבלה בסופו של דבר , ניקראת על שם אותו לגוף שדחף וקידם את הנושא לתועלת הכלל .
משמעות ציבעי דגל NTSC : הדגל מסביר את תפישת שידורי הצבע.
על פי שיטה זו, בשטחים נרחבים של המסך מוצגים צבעים מלאים ,באזורים
בגודל בינוני מוצג מידע (בכחול ובכתום) ואילו באזורים קטנים של המסך
מופיעים נתוני הארה luminance ( גוונים אפורים בלבד )
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners