נא להמתין להופעת התפריט

היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

כל ההתחלות : TMC - Télé Monte Carlo

TMC היא תחנת הטלוויזיה המסחרית הראשונה באירופה. הערוץ הוקם בשנת 1954 ושידור הבכורה היה ב 19 בנובמבר מטכס נישואיו של הנסיך רנייר השני לשחקנית הקולנוע האמריקאית גרייס קלי .

בעקבות הסכם שנחתם בין הנסיך רנייר השני לנשיא צרפת פרנסואה מיטראן התאפשרה הפצת השידורים של הערוץ לתוך צרפת עד אזור Montpellier, עם קהל צופים פוטנציאלי שמהנ שלושה מליון נפש . בשנת 1987 שודרו התוכניות של הערוץ גם בתדר של ערוץ צרפתי מסחרי בשם M6 , מה שחשף את השידורים של הערוץ למרבית תושבי צרפת . מאוח יותר נוסף הערוץ גם לרשימת הערוצים של חבילת הלווין הצרפתית CanalSat והוא מופץ גם בחבילות לווין נוספות של החברה המשדורות באוקינוס ההודי . כיום הערוץ הוא בבעלות משותפת של קבוצת TF1 ( המחזיקה ב 40% מהבעלות) , קבוצת הטלוויזיה הצרפתית AB ( המחזיקה ב 40% מהמניות) ויתרת האחזקות בידי בית המלוכה של הנסיכות.

בשנות השבעים של המאה שעברה הוקם ערוץ באיטלקית שנקרא באותו שם שהופץ ברחבי איטליה . הערוץ היה חלופה מרעננת לערוצי RAI למרות דלות התקציב ולוח שידורים אחיד בכל ימות השבוע.
בשנות השמונים, עם מהפיכת התקשורת באיטליה, חלה ירידה משמעותית באחוזי הצפיה בערוץ והוא נמכר ב 1990 לרשת Globo מברזיל שמכרה אותו בשנת 1995 למפיק האיטלקי ויטוריו צ'קי גורי. בשנת 1999 עבר הערוץ מהנסיכות לרומא והוחלט להפוך אותו לערוץ מסחרי מוביל שיתחרה ברשותות RAI ו Mediaset.
בשנת 2001 נרכש הערוץ על ידי חברת התקשורת האיטלקית Telecom Italia ושם הערוץ שונה סופית ל La7, הרשת השביעית ( אחרי שלוש הרשתות של RAI ושלוש הרשתות Mediaset).

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners