נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

סאבא SABA

החברה נוסדה בשנת 1835 על ידי יוסף בנדיקט בעיירה Triberg im Schwarzwald כחברה לייצור שעונים בשם Jockele – Uhren .

בשנת 1864 עברה השליטה בחברה לידי בנו אוגוסט אשר שינה את שם החברה ל Schwehr Sohne Metallwaren - Fabrik .

בשנת 1905 עברה החברה לניהול האחיין Hermann Schwehr , באותה תקופה היו בחברה 20 עובדים.

בשנת 1923 החליט הרמן על שינוי בפעילות העסקית של החברה, ןמעבר לייצור רכיבים עבור ציוד רדיו , כגון סלילים וקבלים ,וגם שינה את שם החברה ל
Schwarzwalder-Apparate-Bau-Anstalt וכך נולד המותג SABA.

בשנת 1927 הוחל ייצור מקלטי רדיו 1927,כשבתחום זה הצליחה החברה להשיג הסכמה רחבה בתעשייה, עם יציאת דגם S-35 לשוק.

ב 1932 הועברה פעילות החברה לעיירה Villingen-Schwenningen.

עם נתח שוק של 10% בשנת 1935 הפכה SABA ליצרן השני בגודלו בגרמניה של מקלטי רדיו מיד אחרי Telefunken . עם פרוץמלחמת העולם השניה , החברה נאלצה החברה לעבור מייצור מקלטי רדיו לייצור ציוד צבאי ובתום המלחמה נמצא המפעל הרוס מהפצצות בעלות הברית .

יצור מקלטי רדיו התחדש ב 1947 ושנתיים לאחר מכן הפכה SABA לחברה בע"מ . כתוצאה מכך ,הייצור הורחב למקררים ומקלטי טלוויזיה, ועכם תחילת שידורי הצבע בגרמניה בשיטת PAL ( הגרמנחת) היתה החברה ליצרנית הראשונה של מקלטי טלוויזיה מתאימים. ראויים לציון גם הוא המוטצרים בתחום מערכות סטריאו באיכות גבוהה ורמקולים.

לקראת סוף שנות השישים ביצעה SABA השקעות בפרויקטים שונים : מכשירי הקלטה מבוססים סרטים מגנטיים לשימוש בכלי טיס בחלל, ואולפני הקלטה , ציוד לטיפול בהפרעות שינה ועוד השקעות בפתוח ויצור של מערכות אלה , יחד עם החלטות ניהוליות גרועות אחרות, הביאו את החברה לקשיים כלכליים.

מקלט SABA משנת 1953
אחת ההמצאות החדשניות של SABA היהה שלט הרחוק האלחוטי .פיתוח אחר היה בתחום עיבוד של תמונה בתוך תמונה PIP Picture-in-Picture וכן פיתוח של מערכת אבחון שנועדה להגביר את האמינות של מרכיבי שירותו. העיצוב של המכשיר זכה בפרסים רבים .

באותו זמן הועסקו בחברה 6,000 עובדים הועסקו על ידי SABAבVillingen , Friedrichshafen, Leutkirch im במפעלים ב Villingen , Friedrichshafen , Leutkirch im Allgäu , Tienen שבבלגיה , Kölliken ו Aarau שבשווייץ. במפעל ב Villingen היו עובדים זרים רבים , בעיקר איטלקים ויוגוסלבים . בשנות השבעים נרשמה הירידה במכירות החברה והיא נאלצה לנטוש את הייצור של לנטוש את ציוד קול HIFI שנכבש על ידי חברות מיפן . ב 1981 נרכשה SABA על ידי Thomson .

בשנת 1986 שולבה הפעילות של SABA בזו של Telefunken , אך מאוחר יותר הועברה הפעילות למדינות אחרות בהן היו מפעלים של הקבוצה הצרפתית .

בשנת 2004 עבר המותג SABA לידי חברה TTE Germany GmbH , מיזם משותף בין תומסו ןוחברת TCL הסינית, אבל בשנת 2007 נכשל המיזם ונסגר.

בשנת 2009 חזר המותג והופיע חזרה בשוק עם טלוויזיות LCD ומוצרי LED מייצור תורכי .
מודעת פרסומת משנת 1970
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners