נא להמתין להופעת התפריט

 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

חברות ותיקות : בלאופונקט Blaupunkt , גרמניה

הוקמה בשנת 1923 בברלין בשם Ideal כחברה ליצור מכשירי טלפון בשם Ideal Radio und Telefon Apparatefabrik GmbH . בשנת 1926 פוצלה החברה לשתי חברות וחברת Ideal-Werke החלה לייצר מקלטי רדיו ואוזניות איכותיות במיוחד שנבדקו אישית על ידי טכנאים (בקרת איכות ). האוזניות
שווקו עם מידבקת איכות שהיתה נקודה כחולה. לא עבר זמן רב והמוצרים של החברה זוהו על ידי קהל הצרכנים כמוצרי Blaupunkt ( נקודה כחולה בגרמנית ).
בשנת 1929 הקימה חברת Robert Bosch GmbH משטוטגרט שותפות עם Loewe D.S. AG Radio Ltd., Baird Television ו Zeiss Ikon AG חברה בשם Fernseh AG ליצור מקלטי טלוויזיה ובשנת 1930 רכשה בוש את כל המניות של Ideal Werke AG ובשנת 1936 הקימה עבורה מפעל חדש על שטח של 32,000 מ"ר בברלין-וילמרסדורף. בין השנים 1932 - 1926 עסקה החברה גם ביצור שפופרות למקלטי לרדיו.

הלוגו משנת 1936 ( על גבי מקלט רדיו)
בשנת 1938 שונה שם החברה סופית ל Blaupunkt . החברה היתה חלוצה גרמנית בתחום מוצרי האודיו לרכב : בתערוכת הרדיו Funkschau שנערכה שנת 1932 הציגה החברה את מקלט הרדיו האירופי הראשון למכונית ( דגם Blaupunkt AS-5 , בתמונה משמאל ).
מתוך קטלוג רדיו למכונית בשנות השלושים

תחת המותג שלה שווקה החברה טלוויזיות במשך שנים רבות. דגמים אלה היו זהים לדגמים ששווקו במקביל תחת השם Bosch במדינות שונות באירופה. בשנות התשעים נסגר קו היצור של מקלטי הטלוויזיה.

היום החברה בבעלות Robert Bosch Corporation וממשיכה בפעילות בעיקר בתחום הרדיו ו לרכב ומערכות ניווט לרכב.
פרסומת למקלט רדיו של החברה, 1936

פרסומת למקלט טלוויזיה של החברה לקראת משחקי גביע העולם בכדוגל בגרמניה, 1966

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

פסרומת היסטורית של החברה משנות השלושים (!) של המאה שעברה
 

אתר החברההלוגו הראשון

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners