נא להמתין להופעת התפריט


פול והלנה מץ

 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

חברות ותיקות : מץ Metz , גרמניה

יצור מקלטי רדיו מץ החל בשנת 1947 . חברת Metz עצמה הוקמה ב 28 בנובמבר 1938 על ידי פול מץ ונקראה תחילה בשם TAM - Transformatoren- und Apparatebau - Metz ורק כמה שנים מאוחר יותר קוצר השם ל Metz. בתקופת מלחמת העולם השניה ( ובדומה לחברות אחרות שפעלו אז בגרמניה) , עסקה החברה ביצור ציוד מלחמתי לצבא הגרמני. הידע שנצבר בחברה המהלך התקופה זו סייע לה רבות להתפתח מחדש כחברה מסחרית עם תום המלחמה.

בשנת 1947 אורגנה החברה מחדש בשם Metz-Werke GmbH & Co KG בעיר פירת . מץ זכורה גם בזכות היותה חברה שהחלה לבנות מקלטי רדיו בתקופת המלחמה וככזו, הצליחה לשרוד כיצרנית של מקלטי רדיו גם שנים רבות בגרמניה עד שנת 1965 . מאז, התרכזה החברה בעיקר ביצור מקלטי טלוויזיה.

בשנת 1952 החלה מץ ליצר מבזקים למצלמות בשם Mecablitz שזכו להצלחה בינלאומית חסרת תקדים.

בשנת 1989 היתה Metz בין החברות הראשונות בעולם שהחלו לייצר מקלטי טלוויזיה 100 הרץ ובשנת 1993 כבר הציגה החברה את הדור השני של מקלטים כאלה, שכלל חידושים ושיפורים רבים.

בחודש נובמבר 1993 נפטר המייסד פאול מץ וניהול החברה עבר לידי אשתו הלנה ותחת הנהלה חדשה

בשנות התשעים הגדילה Metz באופן משמעותי את נתח השוק שלה בתחום מקלטי הטלוויזיה בצבעים, תוך נאמנות לפילוסופיה שלה הדוגלת במסורת משולבת בחדשנות וראיה לעתיד . בשנת 2003 נרשם רגע היסטורי נוסף בתולדות החברה עם החלה לייצר מקלטי טלוויזיה עם טיונר דיגיטלי ובעקבותיו , בשנת 2005, הושק קו יצור של מקלטים מבוססי צגי LCD.

בשנת 2007 פרסם השבועון הגרמני הנפוץ ביותר STERN כתבה אודות הלנה מץ, אלמנתו של מייסד החברה ומי שמכהנת עד היום בהנהלת החברה באופן פעיל. מסתבר, שהגברת ( שבשנת 2006 מלאו לה שמונים ושתיים שנה ) ממשיכה להגיע למשרדי החברה מדי יום במכוניתה, עוברת על הדואר היומי ואף מראיינת מועמדים חדשים המבקשים להתקבל לעבודה בחברה. מנקודת מבט זו אין ספק, שחברת מץ היא אחד השרידים האחרונים של חברות משפחתיות בעלות מסורת של שנים , מהן לא נותרו כמעט חברות דומות בגרמניה בתחום מוצרי האלקטרוניקה הבידורית.

הלנה מץ, 2007 עובדת בחברה , כרגיל.... הלנה החלה לעבוד בחברה בשנת 1940 שם פגשה שם את פול מץ, נשאה לו ומאז מגיעה מדי יום למשרדי החברה.חברת Metz ידועה בכל העולם בזכות הידע הרב שנצבר אצלה במשך השנים בעיקר בתחומי האלקטרוניקה והפלסטיקה , שסייעו לה רבות בפיתוח מוצרים חדשנים תוך שימשו בטכנולוגיות מתקדמות , חלקן פרי פיתוח עצמי. כל אלה , בתוספת השקעה משמעותית ומתמשכת במחקר ובפתוח מוצרים חדשים מאפשרים שמירה על השם המסחרי במשך למעלה משבעים שנה, עם קהל צרכנים נאמן.

כיום תופשות מץ ולווה האופטה ( שתי היצרנית "המשפחתיות" שנותרו כיום בגרמניה ) כ 10% משוק מקלטי הטלוויזיה בגרמניה, עם מאות אלפי בתים של לקוחות נאמנים במשך שנים רבות. במפעלי מץ בצירנדורף הסמוכה שבגרמניה מועסקים כיום כיום 730 עובדים.
מפעלי מץ כיום. הקישו להגדלה

בישראל פועלת נציגות של החברה מאז שנות השישים.
עם הפעלת שידורי טלוויזיה בישראל הוקם בשנת 1966 פס יצור מקומי של מקלטי טלוויזיה שפעל במשך שנים רבות ואף עבר את מהפך השידורים בצבעים. נציגי החברה הם ה"אשמים" בתגלית האנטי-מחיקון לציבור ולמעשה בזכות מץ ישראל הופעלו לבסוף שידורי צבע סדירים בשלהי שנות השמונים גם בישראל.
המפעל של מץ בישראל ( שפעל תקופה ארוכה בבני- ברק ) היה גם מקווי ההרכבה האחרונים של מקלטי טלוויזיה שפעלו בישראל במאה שעברה .


 

אתר החברה
אתר מץ ישראלהלוגו הראשון

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners