נא להמתין להופעת התפריט 
היסטוריה של השידור
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

חברות ותיקות : Kenwood Corporation , יפן

Kenwood Corporation היא אחת מהיצרניות הגדולות והמצליחות ביפן של מוצרי צריכה אלקטרונים . החברה מתכננת, מייצרת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים לכל רחבי העולם הכוללים : מגברים, רמקולים, מערכות שמע לבית ולרכב, מקלטי רדיו, נגני תקליטורים ו DVD , מוצרי מיחשוב , מכשירי טלפון סלולאריים , אוסצילוסקופים ומקלטי רדיו ניידים. מרבית הכנסות החברה הן ממכירת מוצרי אודיו שונים אבל כניסת החברה ליצור מקלטי לווינים מטאורולוגיים הולכת הולכת ותופשת נפח משמעותי במכירותיה .

החברה הוקמה בחודש דצמבר 1946 בשם Kasuga Radio Co. Ltd. .בחודש ינואר 1960 שונה שם החברה ל Trio Corporation .בשנת 1963 הוקמה חברה בת בשם Kenwood USA שהיתה השלוחה הראשונה של Trio מחוץ לגבולות יפן.
בתחילת שנות השישים של המאה שעברה החלה חברת The LaFayette Radio Company למכור את המוצרים של חברת Trio' בארה"ב אך לרוע מזלה היא התמקדה במכירת מקלטי רדיו חובבים בעלי 23 ערוצים. באותה תקופה רשמה החברה חידושים רבים , בעיקר בתחום האוסצילוסקופים של Trio שהמפורסם בהם מדגם 10 MHz CS-1562A.
Kenwood השיקה את הטיונר הראשון ביפן לקליטת שידורי רדיו באיפנון תדר FM tuner ואת מגבר ה solid state הראשון ביפן . בשנת 1981 הציגה החברה את המגבר הראשון המשולב לעיבוד אותות אודיו ווידאו, שקדם בשנים רבות למגברי הקולנוע הביתי הנפוצים כיום . בשנת 1984 הציגה החברה את מקלט הרדיו הראשון לרכב המוגן מפני גניבה.

בשנת 1986 שונה בשם החברה מ Trio-Kenwood ל Kenwood Corporation.

בשנת 2008 הוחלט על מיזוג בין החברה לחברת JVC שתקרא JVC Kenwood Holdings .

Kenwood היפנית אינה קשורה לחברת Kenwood הבריטית המוכרת כיצרנית מובילה של מכשירי חשמל לבית ולמטבח ובעיקר מערבלי המזון המפורסמים שלה.
   

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners