נא להמתין להופעת התפריט 
טלוויזיה בהפרדה גבוהה HDTV
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

ערוצים וחבילות - ישראל

HOT
בקיץ 2006 השיקה HOT ערוץ חדש בהפרדה גבוהה עם תכנים שנרכשו ויופקו עבורה במיוחד עבור הערוץ. שידורים אלה בוצעו ב MPEG2 ובהמשך הופסקו לאחר שהתברר שהבחירה בפורמו MPEG2 היתה שגויה . בדצמבר 2007 הודיעה החברה שבתחילת 2008 היא תשיק חבילה חדשה של ערוצים בהפרדה גבוהה ,הפעם כפי הנראה ב MPEG4.

YES
YES החלה את השידורם ב 23 לדצמבר 2007 . השידורים מבוצעים בתקני הדחיסה המתקדמים DVB-S2 ו MPEG-4 ו 1080i / 50Hz.

Get the Flash Player to see this player.


החבילה הראשונית כוללת ערוץ סרטים וסדרות, National Geographic HD וערוץ ספורט . במהלך הרבעון השני של 2008 יפוצל ערוץ הסרטים והסדרות לשני ערוצים נפרדים, ויתווסף ערוץ סרטי MGM HD ועוד ערוץ ספורט בתשלום ( כנראה Eurosport HD )

בעלי yes max ייאלצו להציב את ממיר ה-HD החדש לצד הממירים המקליטים ולתפעל את שני הממירים באמצעות שלטים שונים. yes מבטיחה כי השלטים יפעלו בתדרים שונים על מנת למנוע התנגשויות בין אותות השליטה. הממיר המקליט ידע להקליט את שידורי ה-HD אך ההקלטה תהיה באיכות הישנה, זו המוכרת כיום.
רשות השידור והרשות השניה
לפי שעה לא ידוע על כוונה של הערוצים המשדרים במסגרת רשויות אלה לעבור או להוסיף שידורים בהפרדה גבוהה
שתי חבילות הלווין המזרח תיכוניות המתחרות Orbit ו Showtime Arabia נמצאות כעת בשלבי התקנה של ציוד שידור בהפרדה גבוהה . שתי החברות מתכוונות להתחיל בשידורים סדירים לקראת הסתיו הבא.

מייקל ג'ונסון, סגן נשיא לענייני רכש של תכנים מערביים בחבילת Orbit מסר, שהחברה תשיק ערוצים בהפרדה גבוהה במהלך השנה הנוכחית.לחברה יש תכנים מקוריים משלה והתקשרה כבר בחוזה בענין עם רשת Discovery . ג'ונסון גם אמר, שהוא יופתע אם Showtime לא תשיק שירות דומה בעצמה לפני סוף השנה

המזרח התיכון
שתי החבילות אינן חלוצות השידורים בהפרדה גבוהה במזרח התיכון. היתה זו חבילת ART שהחלה בכך באופן נסיוני במהלך משחקי גביע העולם בכדורגל שנערכו בגרמניה בקיץ שעבר. השידורים נערכו בשיתוף פעולה עם חברת הלווין Arabsat ונקלטו רק על ידי צופים בודדים שקבלו ממירים מתאימים לצרכי בדיקה. ART עדיין לא השיקה שידורים סדירים בהפרדה גבוהה.

ההתעניינות בפורמט החדש צוברת תאוצה והתעניינות בקרב חברות שידור רבות במזרח התיכון וחלק לא מבוטל החל להצטייד לאחרונה בציוד הפקה מלא המיוצר במיוחד לפורמט החדש.

 

© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners