נא להמתין להופעת התפריט 
כתבות ומאמרים
הקטן טקסט הגדל טקסט טקסט רגיל

Sling Media סלינג בוקס סולו - Slingbox SOLO

מאת : ארנה הס , מו"ל ועורך unwired:: . פרסום מקורי
by Arne Hess Publisher & Editor in Chief ::unwired . Original Article
בהיתר מיוחד לאתר זה
אוקטובר, 2007
ראו גם סקירה של דגם Slingbox PRO

אם אתם מתכוונים להשתמש ב Slingbox אך ורק בתור ממיר חיצוני ( כמו ממיר לוויני או Microsoft Windows Media Center), הדגם האחרון של החברה המכונה Slingbox SOLO הוא המוצר המתאים לכם. בשונה מה Slingbox PRO או ה Slingbox CLASSIC, דגם Slingbox SOLO אינו כולל כניסת אנטנה ( או טיונר DVB-T) אלא רק חיבורי Composite Video ו S-Video Component Video אותם ניתן לחבר לממיר אחד בהפרדה גבוהה או חדות רגילה או לנגן DVR/DVD ( כולל Microsoft Windows Media Center או Apple TV).

המארז בו מגיע המוצר כולל את ה Slingbox SOLO, שנאי 100-200V AC (עם שקעים בריטיים ואירופיים אוניברסליים ), מתאם מ SCART ל RCA , כבל composite AV , כבל שלט רחוק IR , כבל Ethernet וכן מדריך שימוש מהיר המפרט את כל האפשרויות לחיבור ה Slingbox SOLO למקור

סלינג בוקס
למעלה המארז
למטה - חלקי המארז
סלינג בוקס

בחזית ה Slingbox SOLO, הנראה מעוצב למדי עם גימור מבהיק המזכיר פסנתר שחור, יש רק שלושה חיוויי LED : הראשון מצביע על כך שה Slingbox PRO מופעל, השני מצביע על חיבור Ethernet פעיל והשלישי על כך שהמכשיר נמצא בשימוש פעיל .

בדופן האחורית ה Slingbox SOLO כולל, משמאל לימין : כניסת חשמל, חיבור Ethernet , חיבור USB, כניסה/יציאה לאודיו , כניסה/יציאה composite , כניסה/יציאה S-Video , וכניסה/יציאה Component Video בנוסף ליחידת פיקוח אינפרא-אדום :
סלינג בוקס
הסלינגבוקס מאחור ומלפנים
סלינג בוקס

אחרי שמפרקים את אריזת ה Slingbox SOLO ומחברים את ה Ethernet ואת המכשיר לזרם החשמל, יש לחבר את מקור האודיו והוידאו . מקור זה יכול להיות כל מכשיר המשמש לקליטת שידורי טלוויזיה, כולל ממיר לקליטת שידורים דיגיטליים קרקעיים DVB-T, ממיר DVB-C לקליטת שידורים דיגיטליים בכבלים, ממיר דיגיטלי DVB-S לקליטת שידורים מלוויני , מכשיר הקלטה דיגיטלי DVR ( כולל כזה המסופק על ידי חבילת הלווין ) או נגן/מקליט DVD. המקור יכול אפילו להיות component HD עם רזולוציה של עד 1080i.
העיקרון הבסיסי של כל מכשירי ה Slingboxes הוא, שעליו להיות מחובר בין המקור לבין מקלט הטלוויזיה, מכיוון שהוא קולט את אות הוידאו מהמקור ומעבד אותו עבור יציאת ה Ethernet, בנוסף לאספקת אות גולמי עבור מקלט הטלוויזיה עצמו. פירושו של דבר, שתראו העתק זהה לזה בו אתם רואים במקלט הטלוויזיה עצמו.

בדוגמא שלמטה, המכשיר מחובר למחשב Microsoft Windows Vista Media Center המשמש במקרה זה הן כממיר דיגיטלי והן כמכשיר הקלטה דיגיטלי DVR :
מכיוון שהמכשיר משתמש במקור אודיו/וידאו מוגדר מראש, אין צורך לבצע כיוונים והגדרות נוספות בכל הקשור לסריקת ערוצים וכיוצא באלה. אם הכל מחובר כהלכה ונתתם ל Slingbox שם וסיסמה ,הוא אמור להציג את זרם התוכן באופן מיידי.
כפי שניתן לראות בתמונה למעלה , תוכנת SlingPlayer עושה אמולציה אפילו לשלט רחוק של ה Windows Media Center, אשר הופכת את השליטה מרחוק לקלה הרבה יותר. ב Slingmedia הוסיפו מספר נאה של לחצנים לשלט רחוק הוירטואלי של ה SlingPlayer והם משפרים ומציעים ממשקים חדשים לשלט הרחוק במערכת.

הודות לשלט רחוק זה ומכיוון שלצורך סקירה זו ה Slingbox SOLO מחובר ל Windows Media Center, ניתן לבצע סריקה בכל מימשק ה Microsoft Media Center ולגשת לכל התכונות שלו , כולל לוח שידורים אלקטרוני EPG, תכני טלוויזיה מוקלטים ולאוסף המוסיקה והוידאו האגור בכונן הקשיח של המחשב :כפי שניתן לראות למעלה , ה SlingPlayer Mobile מספק גם אמולציה של מימשק שלט רחוק על מנת לעשות שימוש קל ונוח יותר בממיר עצמו.
וכמובן , ה Slingbox SOLO עובד היטב גם עם מכשירים ניידים כמו Windows Mobile Smartphones, בו ניתן לקבל את מלוא המימשק של Windows Media Center :

סיכום

אין ספק, ה Slingbox SOLO הוא המכשיר האידאלי עבור כל מי שמחפש את ה Slingbox הזול מכולם. בשונה מ Slingbox PRO או מ CLASSIC, ה Slingbox SOLO חייב בחיבור למקור חיצוני כמו ממיר או מכשיר הקלטה דיגיטלי DVR והיעדרו של טיונר דיגיטלי קרקעי DVB-T או טיונר אנלוגי מפחיתה את האופציות של אותות הטלוויזיה שניתן לקבל בו., אבל כל אלה לא הופכים את ה Slingbox SOLO למעניין פחות, במיוחד מכיוון שהוא תומך בהפרדה גבוהה , תכונה ש Slingbox CLASSIC כלל אינו תומך בה ( אלא רק ה Slingbox PRO).

מאידך, מספר הכניסות המצומצם עלול להיות חסרון משמעותי עבורכם, אם אתם חולקים רק מקור יחיד עם מקלט הטלוויזיה שלכם ועם ה Slingbox. ברגע שמישהו צופה בטלוויזיה ומחליף ערוצים, גם החיבור המרוחק שלכם מחליף ערוץ, מכיוון שה Slingbox SOLO מספק למעשה מראָה של מה שנצפה במקור . מכיוון שאין אופציה נוספת לכניסת מקור בתור חלופה , כמו DVB-T או כבלים אנלוגיים, כדאי שתתקשרו הביתה על מנת לוודא שאף אחד לא יחליף את הערוץ בשעה שאתם צופים בתוכנית האהובה עליכם בחו"ל . לחלופין , ניתן לרכוש ממיר נוסף זול שישמש באופן את החיבור ל Slingbox SOLO.

כתמיד ,גם הכיוון והקונפיגורציה של ה Slingbox SOLO היו קלים ואין צורך בחיפוש ערוצים ( מכיוון שהמכשיר מקבל את הערוצים כפי שהם מסודרים במכשיר המקור ), כל תהליך החיבור אמור להמשך לא יותר מעשר דקות. כמו בכל הדגמים האחרים של Slingbox, המדריך המהיר המצורף קל להבנה ולשימוש וכל עוד ציוד הקצה בבית אינו מורכב ומסובך , כל אחד אמור להיות מסוגל להגדיר את Slingbox SOLO במו ידיו.

למרבה הצער , עם כל האיכות של הזרימה היא בתוך ומחוץ לרשת המקומית, ה Slingbox SOLO מספק רזולוציה מירבית של 640X480 פיקסלים, אפילו אם יש לכם רשת ביתית של גיגהביט. בנושא זה הייתי רוצה לראות תמיכה מוגדלת ועידכוני חומרה נוספים מצד החברה, בעיקר מכיוון שה Slingbox SOLO מקבל גם מקור בהפרדה גבוהה, שהוא כמובן מרנדר כלפי מטה.

נותרה שאלה אחת : אולי ראיתם את חיבור ה USB בתמונות שלמעלה אבל חברת Sling Media מסרבת לגלות את מטרתו ( בשימוש עתידי ). שמועות מספרות, שהוא עשוי לשמש חיבור אלחוטי או לאפשר הוספת של כונן קשיח אבל לכל אלה אין אישור ממקור כלשהו . כל מה שידוע הוא ,שיש חיבור USB והעתיד יספר לנו לשם מה הוא קיים שם בכלל.

ה Slingbox SOLO עולה בארצות הברית 179.99 דולרים. בקנדה הוא נמכר תמורת 199.99 דולרים קנדיים ואילו בבריטניה הוא עולה 129.99 ליש"ט .
אם אתם נוסעים הרבה לחו"ל ורוצים ליהנות מהשידורים בבית, מוצר זה נותן תמורה לכל סנט שהוא עולה.

all images כל התמונות © Arne Hess
 


© כל הזכויות שמורות * All trademarks are the property of their respective owners